چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب کودک یکی از تخصصی ترین حوزه های چاپ و نشر می باشد.

اگرچه طرح جلد، صفحه آرایی و جنس کاغذ و غیره در جلب مخاطب بزرگسال بسیار حائز اهمیت است، اما بزرگسالان در ابتدا به دنبال مطلب مناسب می گردند و پس از آن به موارد ذکر شده دقت می کنند. (به طور مثال ابتدا به دنبال رمانی خوب می گردند و زمانی که آنرا یافتند به کیفیت جلد و کاغذ و تصاویر دقت می کنند، اگرچه در بسیاری از مواقع چاپ و صحافی خوب می تواند آنان را مجاب به خرید کند)

کتاب کودک معمولا در قطع خشتی چاپ می شود تا تصاویر به کار رفته و کلمات بتواند وضوح خوبی داشته باشد و کودک بتواند با کتاب ارتباط برقرار کند.

باید توجه داشت که کودک برخلاف بزرگسالان ارتباط بصری بسیار قوی با تصاویر کتاب برقرار می کنند و این تصاویر و یا مطالب بسیار ساده تائیر عمیقی بر فکر و آینده آنان بگذارد، لذا باید در انتخاب موضوع و مطالب و تصاویر دقت بسیار زیادی به کار برد.

تصویر سازی کتاب کودک شامل هفت روش مختلف است، که عبارتند از:

1- کلاژ Collage

2- تصویر سازی چند بعدی

3- تصویر سازی کارتونی

4- تصویرهای فرهنگی و قومی

5- بافت و ترکیب بندی

6- حاشیه و قاب بندی

7- پرسپکتیو

و صد البته روش ها و تکنیک های متنوع دیگر که طراح و گرافیست کودک باید به آن توجه ویژه نماید، زیرا همانطور که بیان شد کودکان نگرش و افکار متفاوتی نسبت به بزرگسالان دارند و دانش علم روانشناسی کودک به همراه توانایی و دانش طراحی می تواند کتابی منحصر به فرد خلق کند.

نویسندگان عزیز که قصد چاپ کتاب کودک دارند می توانند با شماره تلفن 66121068 سرکار خانم رزاقی تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره ایشان استفاده کنند

چاپ کتاب کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.